Jednadvacátý sraz velorexů v Boskovicích 2017

V pořadí jedenadvacátý sraz hadraplánů v Boskovicích se konal 5.-7. květence 2017. Pořadateli avizované téma srazu: JAMES BOND JEZDÍ VELOREXEM. Náš klub vyrazil v počtu 9 velorexů (8 tříkolek a jeden čtyřkolák). Chyběl nám Osud, který staví dům. Sraz byl dohodnut v Náměšti v 15h. Sáhibovi jsme řekli v půl třetí, doufaje, že by jednou třeba mohl dojet zavčas. Jenže to by jsme ho asi museli přesvědčit, že se jede už ve čtvrtek :). Připrdlavkoval si to v půl čtvrté a prohlásil, že mu bylo jasné, že sraz je v až půl čtvrté, když jsme mu říkali, že je v půl třetí. Je to marný, je to marný, je to marný... Dotankovali jsme, popařili kávu z automatu a ledňáka a vyrazili připravenou tratí zámeckého vrchu vzhůru k výškám.

Bosk_17_001Bosk_17_002Bosk_17_003Bosk_17_004

Na konci cesty nás chytl lijavec, který ustal s naším příjezdem do Suchého. Na Louce za Athénou jsme všichni sborově zapadli a museli jsme se vytlačit. Celý rok to člověk leští a pak takovýho bláta :) Po dojezdu na Athénu jsme se zaregistrovali a u naraženého soudku Svijanského Mázu jsme se psychicky připravovali na sobotní závod. Pohovořili jsme moudře s Kořalou, Jardou Povolným, ale zdálo se nám, že je zde málo lidí a vzpomínali jsme na časy, kdy bylo v hospodě tak narváno, že nebylo kam sednout už v 6 hodin. Skoro nám připadalo, že německých účastníků srazu je víc než českých.

Bosk_17_009Bosk_17_010Bosk_17_011Bosk_17_012

Večer Sáhib vytáhl helihgonku a v poloprázdném šenku jsme si trochu zabékali. Nějaký místní reportér se dožadoval rozhovoru s maďarskými a něměckými velorexáři, a to pro našeho Zdenka nebyl žádný problém. Poskytl rozhovor v maďarštině (odkaz zde), poté poskytl rozhovor i v němčině (odkaz zde). No a když měl o půlnoci svoji hladinku, začal "německy" i zpívat - VIDEO ZDE.

Bosk_17_005Bosk_17_006Bosk_17_007Bosk_17_008

Ráno Robert s Jirkou Bartesem absolvovali koupel v rybníku v kempu. Brrr. Jirka konstatoval, že to bylo lepší, než Ibalgin. Robert vytahuje z útrob hardáka montérky a jde utahovat výfuky. Kladivem. Kluci mu dělají hever. To prostě musím zaznamenat - VIDEO ZDE. Nikdy mě nepřestane udivovat, co tenhle týpek všechno ve velorexu veze (a jak to tam vůbec všechno dostane). Že si hned půjčil modráky i Milda a šel něco utahovat, to snad ani nemusím psát :) František izoluje výfuk a Rosťovi to asi navlhlo a tak se rozhoduje, že pojede se synátorem jako spolujezdec. Věří tomu jen Rosťa ml., my ostatní víme, kde je jádro pudla :)

Bosk_17_013Bosk_17_014Bosk_17_015Bosk_17_016Bosk_17_017Bosk_17_029

Nu což , dost bylo údržby, vyrážíme vstříc soutěžním disciplínám. Protože jsme od přírody soutěživí, jedeme "na bednu".  Jedem k Růži do Boskovic, kde nás čeká první disciplína - tlačení velorexu slalom dráhou, pozpátku. Nejlepšího času za nás dosahují Rosťa s Robinem. Druhá disciplína - přepis textu na psacím stroji na čas. Někteří z nás některá písmenka vůbec nenašli :)

Bosk_17_018Bosk_17_019

Přesunujeme se k dalším dvěma soutěžím k LASER GAME HALL Boskovice. Test o Jamesu Bondovi vyplňujeme opravdu jako sportku, protože jakou měl Bond barvu obleku při vystoupení z letadla ani jaké měla lady ?? šaty v pařížské bance netušíme. Sportka nám vyšla, máme 60 procent dobře :) Nastupuje laserová střelnice a 15 minutový boj hlava nehlava proti všem. Musím konstatovat, že to byla asi nejzábavnější hra, pro kluky určitě, pro mě taky :) 

Přejíždíme do Jevíčka, cestou obědváme v Jaroměřicích ( :) vůbec ne nad Rokytnou). V Jevíčku nás čeká petanque a překážková dráha hodná Jamese bonda. Jen nepočítali s váhou našich agentů 00x, protože třeba Jiřin Bartesůj visutou lávkou cestoval asi 5 cm nad zemí. Ale splnil s výborným časem, a mlaďochy strčil do kapsy :)

Bosk_17_020Bosk_17_021Bosk_17_022Bosk_17_028

Z Jevíčka drandíme přes Letovice po svitavské "silnici smrti" do Rozhraní, kde nás čekají poslední 2 disciplíny - ruleta (imponuje mi, jak pořadatelé vždycky vtipně zařadí takovou disciplínu, která RANDOM efektem totálně zamíchá z pořadím :) a házení ninja hvězd, nožů a sekery na terč. Naštěstí na louce za terčem po našich hodech všechen poházený vercajk našli.

Fotím zde nejzajímavějšího velorexe, co znám, tzv. minifelicii. Vyrobeno pouze 5ks, dochováno kolik? Tuším 3. Pokochejte se fotkami sami, zejména je zajímavé srovnání se čtyřkolákem 435, který oproti minifelicii vypadá jak "koza". Fotíme společnou fotku u Jurova čtyřkoláka (sedlaného Robertem).

Bosk_17_023Bosk_17_024Bosk_17_025Bosk_17_030Bosk_17_031Bosk_17_032Bosk_17_033Bosk_17_026

Po návrtau na Athénu odpočíváme vysíleni, popíjíme a Zdenek nám vypráví jak sehnal někde parní stroj. Prostě něco jako stabilák k pohonu nářadí, ale parní stroj. "Co s tím budeš dělat?", ptá se kdosi. "Udělám z toho pohon na gril!" Padáme smíchem ze židlí a vyhlašuji toto za hlášku srazu. Prý nám ho Zdeněk o letošní dumce předvede a my se už těšíme, jak spálí 3 polena pod kuřatama a půl kubíku v parním pohonu :)

Bosk_17_034Bosk_17_035Bosk_17_036Bosk_17_039

Ráno se oddělujem od výpravy a drandíme domů (kluci hrají fotbal s Harťálem, tak abychom to stihli). Zbytek pokračuje do Boskovic na kolonu a vyhlášení výsledků.

Odtud tedy snad neurazí jeden odkaz na novinky: KLIK ZDE

SUMA SUMÁRUM (info od Toma Kostíka):

účast - 138 velorexů, souteží se aktivně zúčastnilo 98

Tož tradiční společnou odjezdovou fotkou se s Vámi loučím a přidávám ještě jednu fotku, nazvanou ZAZVONIL ZVONEC A SRAZU JE KONEC (i já tam byla, jedla, pila, sraz to byl jak z růže květ a velorex jakbysmet). Děkujeme Velorexářům z Boskovické Zlaté Růže a ahoj za rok !!!

Bosk_17_038Bosk_17_037

PS: po uzávěrce: Jiří mi volal, že máme s Domčou 8. místo a tedy kupujeme příští rok soudek :) JJ, rádi :)