24. Velorex sraz Boskovice 2022

Po dvou letech nucené covidové odmlky (kdy jsme stejně drželi basu a zajeli si do Boskovic alespoň na Zlatou Růži na Pizzu) se konal v pořadí 24. velorex sraz, na stylové čtyřiadvacáté téma "šťastné a veselé".

Mančaft měl sraz na Benzině (nebo Orlenu, jak chcete) v Náměšti. Sraz byl vyhlášem na 3/4 na čtyři s tím, že ve 4 by se jelo, resp. až dojede p. Lazárek, tak by se jelo. Přepište dějiny, Sáhib nedojel poslední. To se za 24 ročníků ještě nestalo. Je to podezřelé ... Za pět čtyři byl na místě a Rosťa dojel, pár minut po něm. Pecka, vyjíždíme v počtu 9 strojů (já-Ivoš, Milda, Osud, Rosťa, Jirka Bartes, Jirka Jeřábek, Sáhib Zdeněk, Robert a Pavel Jura)

Úkolem bylo přivézt zabalený vánoční dárek, obzvláště Jirka se vyřádil, veze v hadráku opravdu velkou zabalenou krabici. V Boskovicích se registrujem, předáváme vánoční dárky, připojuje se Vlado Michalík, takže nás je 10 "týmových" veloušů a přejíždíme na Athénu. Večer konzumace, rozhovory s bývalým majitelem "Kořalou" Jardou Povolným i s novou spolumajitelkou Athény, prohlídka strojů, pohoda. Exceluje storka Pavla Jury, alias Kubery (opravdu dvojníci) o jeho ztracení na fechtltripu na Zvůli. Padáme smíchem pod stoly.

Sobota: Snídaně formou švédských stolů - smekáme před novými provozovateli tohoto zařízení, bylo to super. Vyrážíme do Boskovic, Vlado ještě řeší dárek, Rosťa a Osud si vyzvedávají ratolesti a potom vyrážíme do Borotína, kde máme zahajovat soutěž. V arboretu hledáme schované dárečky, trávíme zde v podstatě celé dopoledne. Prohlídka pohyblivých betlémů místního řezbáře. Další úkol lepení papírového řetězu na stomek ve dvojici, ovšem jen jednou rukou. S Mildem perlíme, jsme sehraní, oba dva odcházíme s 10 články řetězu, nalezeným heslem z betlému a s 11 nalezenými dárky z 12 možných.

Přejezd do Velkých Opatovic. Jedna disciplína slalom RC modelem, jede za nás Tom Chládek, nutno uznat, že bezvadně, až se Rosťa na oko zlobí, aby nám tam udělal nějakou chybu :)

Druhá disciplína, montování a demontování matky jednou rukou. Tak jsem si věřil, až jsem to zpackal. Ovšem Milda bravurně zvládá. Myslím, že začíná mít našlápnuto na bednu. Navštěvujem kartografické muzeum, zajímavá expozice i budova, hlavně střecha. Doporučuji na výlet.

Přesun do Boskovic, zde 3 disciplíny. Ve vědomostní soutěži o vánocích v různých koutech světa v podstatě pohoříme všichni, naopak v pletení vánoček ze 2, 3 a 4 pramenů a jejich poskládání s Mildem excelujem a jdem s plným počtem bodů. Krmení poslepu, salátem a rybím prstem zvládá lépe Milda a já se utvrzuji v doměnce, že bude bojovat o bednu.

Jedem na Athénu, dáváme večeři, opravdu smekáme před kuchyní, bylo to výtečné. Poslední disciplíny, rybolov magnetickou udicí, Milda exceluje a běh na lyžích v lese, zde exceluje Osud v poslední zatáčce držkopád, zvedl se s švihl sebou znova. Zvedl se a buch, držka na druhou stranu. Obecenstvo šílí a my ho podezíráme z šou pro diváky. Později zjišťujeme, že se mu kurta, kterou má přišroubované lyže k botám , chytla za větev. Dojel, za mohutného potlesku a smíchu publika.

Večer zdobení stromečku, přidáváme svoje ozdoby a zpívání koled. Parádní atmosféra. Probíhá rozdávání dárků účastníkům. Dostaly nejdříve přednost děti a Tom valí pro dárek. Bere největší krabici pod stromečkem a s vítězoslavným úsměvem se řítí k chatce. Řehtáme se, protože poznáváme Bartesovu krabici. Tom vybaluje plastovou odrážecí motorku a spustí hrozný pláč. Šel si pro X-BOX, a má odrážedlo. To je dneska svět ;))))  Probíhá výměnný obchod vánočních dárků, smějeme se popíjíme, je nám fajn. Takhle má vypadat pohoda. Rozebírání zážitků, dojel Aleš, ale plechovicí. Ale alespoň dojel.

Neděle, kolona Boskovicemi, pecka jako vždy. Loučíme se, rozdělujeme a trháme - Robert s Pavlem Jurou alias Ztraceným alias Kuberou mizí z kolony, stejně tak Rosťa s Osudem. Já s Mildou, Jirkou a Zdenkem čekáme na výsledky. Zdenek zůstává i potom na montáž sedačky. Výsledky: 131 registrovaných strojů, nějaké neregistrované, tak řekněme 140 velorexů. Nebudu napínat, Rosťa s Osudem se dělí o 60-61 místo, já pátý a Milda, tramtadadá, PRVNÍ. Díky, díky, ale jednou to muselo přijít :) Gratulujem a těšíme se na zapití, Milda jistě ví, co se sluší a patří :))) Ceny pobírá Alda do transportéra, tradiční kafe a ledňák na benzince a palba domů. Milda cestu ohodnotil, že to nebyla jízda, ale nízký let. Pecka :)

Byl to fajnový víkend, děkujem pořadatelům od Zlaté Růže, klobouček dolů a tešíme se za rok. Oprava: Mocmocmoc se těšíme!

pár fotek