Retro KOMORNÍK 2015

První prodloužený víkend v červenci, vyráží retroklubáci na tradiční dovolenou starými auty se starými stany a v dobovém oblečení.

Letos bylo ale takové vedro, že holky na sebe odmítly navlíkat silon, kluci tesil, jen já jsem si aspoň nechal opět narůst pořádný knír. Dva dny před odjezdem, když jsem zalomil na oktávce průtokáč od filtru jsem propadal zoufalství, svoje vytahováky jsem všechny zhulil, a pořád nic. Naštěstí za pomocí vytahováků narex zapůjčených z dukovanské elektrárny jsem to dohromady dal... 

Kemp Komorník můžeme doporučit. Opravdu klídek, majitel kempu nám dokonce rezervoval pěkný flek, teploučký rybník a dva bazény (slaný a chlorovaný) se skluzavkou, čistý záchody, opravdu doporučujeme.

Po odjezdu se nám hned za Oduncem ztratil Jirka se svým embéčkem. Pak se vymlouval, že nezabloudil hned 3 km od chalupy, ale  zapomněl si doma prášky... No co naplat, poseděli jsme si půlhodinku v lese na Svatochni. Další sek - Moravské Budějovice. Osudova škůdka na křižovatce chcípla a museli jsem ji odtlačit, naštěstí po kopečku chytla. Ale já jsem se s oktávušou nemohl rozjet - klouzala spojka. chvíli jsem to trápil, rozjelo se to, a pak až do cíle (i pak domů) už v pohodě, nechápu to a byl jsem z toho tak nervózní, že jsem z cesty tam už nic neměl. Pak už jsme přes objížďky Rally Vysočina a Jižní Čechy dojeli až do kempu.

Další etapa bylo stavění stanů. SKIF je postavený asi za dvě minuty, ale postavit k němu předstan je trochu maturita. Milda s Jirkou klasické stavění stanů a Rosťa? Zase nás vytočil - zatočil kličkou, stočil patky karavanu, sedl si a s úsměvem nás pozoroval. Ufff. Trochu mě pobavila výměna rozdílných názorů Mildy a Mufa na stavění Mufova malého stanu, ale i ten nakonec zdárně stál.

Letos nám nezapršelo a bylo takové teplo, že jsme poprvé za historii Retra (od roku 2009), nevyjeli na žádný výlet a strávili celý víkend u vody (kromě Jirky s Lenkou, ti si vyjeli hnedle na dva hrady).

Chlaďasi s Osudama s malýma prckama odjeli už v neděli, tak jsme domů v pondělí drandili v koloně tří historiků. No a v Telči, co se nám nestalo? Jiří opět zabloudil, ten to prostě musí zdramatizovat za každé situace :o)))) Jinak cesta bez závad a v pohodě.

A hláška letošního retra? Denisa ve vodě na mě a Osuda: "Budete si mě házet? Posílíte svaly!"

fotek je pomálu, ale jak dostanu od někoho dalšího, hnedle přidám.

Tak ahoj zase za rok - retro 2016, kampak asi vyrazíme???