Velorex sraz Boskovice 2019

Sraz na Boskovice 2019 jsme měli tradičně v Náměšti na benzince v 15.30. Jelikož se letos nečekalo na Sáhiba, vyhlašuje Jirka Bartes odjez poprvé v historii načas. Nevšiml si bohužel, že za rohem ještě tankuje Osud a proto jsme mu tak trochu ujeli. Další zastávečka za Tišnovem pod rozhlednou, zde už jsme všichni. Je s námi nová posádka, chlapi Bláhovi ze Stříteže. Další hadrouš v třebíčském týmu. Je chladno, cesta pokračuje bez komplikací a navečer se registrujeme na sraz na Athéně. Tradiční ustlání chatek, pivko, vítání se po roce s bratry ze Slovenska. Večer se uchylujem do hospody, kupuji od Ivoše Fajmana kurýr, kde je článek o naší cestě do Estonska.
Sobota ráno - vyrážíme vstříc soutěžím. Mildovi padá 2x řetěz, utahuje, testuje, zdá se to ok, pokračujem. Jako první nás čeká šplh po laně a měření BMI. Coby velitel valečských dobrovolných hasičů se hlásím Jirkovi jako dobrovolník, že za něj vyšplhám. No, pěkně jsem se přecenil, dal jsem jen půlku a svedl jsem to na to, že jsem to udělal schválně, aby neměl víc bodů než my. Kdepak, budu muset začít trénovat. Dáváme ve Vranové oběd. Tolik krásy v hospodě už jsme dlouho neviděli, bylo to nejen chutné, ale i krásné a navíc měli moc hezky vyleštěná okna. Kdo tam nebyl, asi to nepochopí :) ale nám to neva. Další soutěž byla na tajném stadionu komety. Hokej nám jde, jen rosťa při dorážce zlomil hokejku. Pořadatelé zaúpěli :)))
Soutežním kláním se proplétáme až do večera pohodového dne. Také přijel Sáhib. Sice bez hadráka i bez harmoniky, ale dorazil. Některé posádky našeho teamu, třeba Čaněčci a Roberti by mohli mít našlápnuto na bednu. Večer trošku pokonzumujem, ale jdeme brzy spát. Ráno  v5 na hadrácích 2cm sněhu. Do osmi to sice trochu povolilo a opršelo , ale i tak na fotkách zachyceno. Letos po dlouhé době jsme se na srazu nekoupali v Suchém v rybníku. To bychom museli patřit k eskymákům :)
Neděle, kolona Boskovicemi, tentokrát se střechami, zima je opravdu jak v ruském filmu :) Vyhlášení výsledků a Milda na bedně!!! Super. Cesta domů bez závad, prostě srazík, vydařený. Děkujeme pořadatelům, opět nezklamali. Počet velorexů +128 + 7 pořadatelských. Díky a za rok.