Dumka (12. ročník) Heraltice 2017

Dvanáctá dumka našeho velorex týmu se uskutečnila 19.8.2017 v Heralticích. Sraz jsme měli v Třebíči u Alfy, odkud se k desáté hodině 7 velorexů přesunulo na heraltické hřiště, kde se celkový počet strojů zakulatil na 9.

srza v Třebíči u Alfy

příjezd na hřištěv Heralticích na hřišti

Musím hned na úvod napsat, že na této akci byl Zdenda Sáhib včas!!! Posnídali jsme a Zdenek nás seznámil s programem: vyjížďka na Rokštejn, exkurze do bývalého mlýna pod ním, návštěva muzea autíček v Přísece, kde bude zrovna probíhat sraz Fordů a poté návrat do Heraltic na sójový guláš. Komu by to nestačilo, dorazí se šťovíkem a když to dobře dopadne, staví se večer kamarád z Tyrolska - Helmut a zahraje nám na heligonku. Večer bude ohňostroj. 

briefing v HeralticíchBriefing v Heralticích

Obdivujeme vařič, na kterém nám Zdendovy holky ohřívají párky. Zdenek se přiznává, že ho koupil za 150korun na internetu. Na technika BOZP je to úžasné dílo, obzvláště soustava vodo-topenářských ventilů a plynové přípojce je fascinující.plynový vařič koordinátora BOZP

Projížďka byla bezva. Na Rokštějně Zdenda přesvědčil průvodce na destimunutový výklad, průvodce se rozvášnil, že jsem myslel, že ani neskončí. Jediné, co si pomatuju, že všichni darebáci a lapkové, co na hradě sídlili, se jmenovali Zdeněk :)

pod RokštejnemRokštejn

Mlýn - úžasný, jak zde nedotčená technologie zůstala zachována. Troufnu si tvrdit, že snad druhý takový v česku nebude. Majiteli ovšem nezávidím, to by musel vyhrát v eurojackpotu, aby s tím mohl něco udělat.

Muzeum autíček v Přísece - fantazie, vrátili jsme se do dob svého mládí. Jen ten sraz fordů nikde. Jenom kdž jsme odjížděli, přihrkali na parkoviště 3 kousky CAPRI, jako z CI5. Tak mě překvapili, že když jsem chtěl udělat točku přes mez (něco pro diváky), trochu se mi vymklo z ruky a když jsem cítil, jak už jde pravý kolo do luftu, nezbylo mi nic než vystrčit levou ruku z okna a udělat nouzový hever, volajíc: "Pojďte mě honem strčit zpátky na kola!!!", uff, dopadlo to výborně, jsem jen trochu v šoku.

9 velorexů zpravaa 9 velorexů zleva

Po dojetí do Heraltic výbornej gulášek, pivko, masiko, přijely holky, a bavili jsme se. Robert s Jirkou nám povyprávěli zážitky z letošní expedice slovensko-Ukrajina a ukázali fotky. Zdenda vybral několik odborníků, kterým dal plynovku se světlicema (koupil jak jinak na internetu :)) k provedení ohňostroje. Estli měli levé ruce nebo pistol byla vylágrovaná nebo náboje vlhké, se už nedovíme, ale krom dvou náhodných výstřelů se nic neudálo. Ale v dáli zářil ohňostroj na slavnostech třech kápí v Třebu. No a protože Zdenda pořád pil a pil a pil, tak Helmut nepřijel, dokonce myslím, že to byla první dumka, kde ani nevytáhl tu heligonku.

čekání na HelmutaZdenkovy favoritky

Jak pak holky postupně odjížděly, mělily se i Zdenkovy favoritky, až zbyla Danuška, která si ho odvezla do postýlky.

Jitka s vyprošťovací polévkouranní fronta na polévku

Výborně to zhodnotila ráno Jitka, která nám uvařila ranní polévku moudrou větou: "v cílové rovince už se nepřepřahá". Tato hláška byla jednou ze tří perel, co jsem tam slyšel. Druhou pronesl též místní, Libor, který dívaje se na mladíka, jak se snaží otevřít už otevřenou flašku pronesl: "Nedělej věci, co už jsou hotový". 

A vítězná hláška akce, je jednoznačně ranní hodnocení Jirky Bartese:

Tak Zdenku, bylo to dobrý, ale mělo to 3 chyby:

1. Tři fordy jsou opravdu málo

2. Helmut nepřijel

3. Ten ohňostroj byl kurevsky daleko!

Nakonec nejpodstatnější událost celé dumky: podpis cestovní plachty zavazující k účasti na velorex - expedici Estonsko 2018, startujeme 2.8.2018. Taxe budem těšit !!!

Na Estonsko 2018!